ŽIVOT, KTERÝ STOJÍ ZA TO ŽÍT...

14.07.2013 20:39Jako děti jsme sledovali stopy svých rodičů a učitelů. Řada z nás přijala jejich vedení a moudrost, pokud šlo o to, jaké hodiny si ve škole zvolit. Ovlivňovali výběr koníčků, sportů a kroužků, které zaplňovaly náš volný čas. Jak jsme dospívali, často byla i volba našeho zaměstnání či partnera ovlivněna ideály, které do nás zaseli naši rodiče či učitelé. Ale v kterém bodě přestaneme tyto vnější hlasy poslouchat a naladíme se na své vnitřní rádce? Kdy se rozhodneme, že cesta, po které jdeme, možná není opravdu naše? Mohl by to být důvod, proč cítíme, že v našich životech něco chybí?
To jsou otázky, kterých se ze všeho nejvíc bojíme, protože od nás vyžadují, abychom znovu posoudili všechno, co nás učili.
Když ale neprozkoumáme svá nejzákladnější přesvědčení, nikdy jako duchovní bytosti nedospějeme. Naše životy jednoduše poběží podle hranic vytyčených našimi rodiči a nikdy se nedostaneme za ploty postavené ještě v době, kdy jsme byli dětmi. Povede vás k
dosažení života ve velikosti a vyrovnanosti. Místo abyste říkali: „To nemůžu udělat," musíte se ptát: „Proč bych nemohl? Čeho se bojím?" Tato otázka bude pokoušet pouta, která vás svazují. Tato kapitola je věnována nalezení smyslu vašeho života.
Pátrání po tom, jestli jdete tou pravou cestou, se může zdát lehké. Obtížnou částí je naslouchání odpovědi z vašeho srdce. Vaše hlava bude mít svou odpověď, ale vaše srdce bude možná mít jinou. Strach vás možná bude nutit, abyste zůstali v dosavadním směru, i když láska vás třeba bude nutit, abyste uhnuli. Musíte zklidnit svou mysl, abyste slyšeli své nejvyšší volání. Musíte otevřít srdce, abyste zjistili, kde sídlí láska. Pokud se rozhodnete následovat svou vášeň a touhu, pak musíte být hodně tiší, abyste slyšeli odpovědi své duše. Jděte jen tak daleko, abyste si udrželi hlavu nad vodou, a okolí bude stále vypadat stejně. Odvažte se do hlubší vody, a magická slova stanou před vámi.
Ale bojíme se utonutí. Bojíme se mýlky. Bojíme se selhání. Jsou vaše touhy dost významné na to, abyste byli ochotni čelit svým strachům? Chcete to dost důrazně? Volba je na vás.
Můžete se rozhodnout změnit své postoje od odevzdanosti k angažovanosti, od stavu strachu ke stavu lásky. Prvním krokem je zkoumání sebe sama, doslova proměna vašich vnitřních
prohlášení v otázky. Změňte „Pořád jen prohrávám," na „Mohl bych být úspěšný?" Změňte „Můj život mne nudí," na „Mohl bych se vzpružit?" Změňte „Můj život se nezmění," na „Mohl bych způsobit změnu světa?" Naše potřeba je mít pravdu, cítit se bezpečně, zůstat na své cestě v těchto závazcích k životu. Cítíme se nejistě, když prozkoumáváme své motivy. Chtěli byste raději mít pravdu v tom, že jste bezmocní, nebo se mýlit ve své schopnosti být skvělí? Ovládali byste raději malémnožství peněz, nebo byli nejistí nad zůstatkem velkého bankovního konta? Zůstali byste raději v zaměstnání, které nemáte rádi, nebo riskovali vytvoření práce, která by vás bavila?
Jste šťastní? Řídíte se touhami svého srdce? Kdybyste věděli, že vám zbývá jen jeden rok života, dělali byste to, co děláte dosud? Rozhodovali byste o svém životě stejně? Zavřete oči a zaměřte se na místo hluboko v sobě, kde se cítíte bezpečně a pohodlně. Zeptejte se sami sebe, co byste právě teď v životě nejraději dělali. Zeptejte se, proč nesledujete ten sen. Čeho se bojíte?
Bez angažovanosti nám svět nemůže přinést události, které potřebujeme k tomu, abychom mohli uskutečnit své sny.Naneštěstí se většina z nás nedokáže zcela oddat tomu, po čem
doopravdy touží. V noci ležíme v posteli a modlíme se za lepší život, lepší tělo, lepší práci, ale nic se nemění. To proto, že lžeme sami sobě. To, za co se modlíme, a to, k čemu jsme zavázáni, jsou často zcela odlišné věci. Modlíme se za zdravý životní styl, ale jsme zavázáni k sedavému způsobu života. Modlíme se za úspěšný vztah, ale sedíme doma. S daným stavem věcí jsme velmi spokojení. Když si ale uvědomíme, že nás nikdo nepřijde zachránit, ani za
nás nic neudělá, a že staré rány jsou tu, ať je máme rádi či ne, pak si uvědomíme, že my jsme ti, kteří musí naplnit náš potenciál. Je snadnější obviňovat ostatní než převzít odpovědnost. „Co když selžu? Co když to bude bolet? Co si o mně ostatní pomyslí?" Nebojte se, když nevíte, co chcete. Jednoduše se zavažte k tomu, že budete plně využívat svůj potenciál. Žijte v tuto chvíli a vesmír vám ukáže vaše jedinečné dary. Váš závazek vás zavede k místům, kam potřebujete jít, ke knihám, které potřebujete číst, a k lidem, kteří vám budou pomáhat a učit vás.
Závislost je mocná. Popírání je zabiják. Zabíjí možnosti lidí
dosáhnout svých cílů. Když se k něčemu zavážeme, musíme být ochotní kopat u samých kořenů našich současných situací. Kopejte
dost hluboko, abyste našli opravdovou příčinu svého problému, rozhodněte se, a vaše sny se stanou pravdou.Buďte bojovníkem, když dojde na projevování vašich snů! Rozhodnutí změnit svůj život je vážná věc.
Spousta lidí popírá své poslání ze strachu, že by ho nedosáhli. Raději se rozhodnou, že svůj dar nebudou vidět, než aby čelili něčemu, co se jim zdá jako nedosažitelná budoucnost. Řada
lidí rezignuje a nikdy svůj jedinečný dar nenajde. Ale odhalení smyslu našeho života je opravdu něco, o co stojí za to usilovat. Je to naše právo. Jen naše mysl nám stanovuje vymezení.

Merlin (od: Debbie Ford)