SEBELÍTOST

02.07.2013 13:28Přistavíme se při některých lidech a první, co nám říkají je, jaký je tento svět nespravedlivý, jak se jim nedaří, jak nemohou najít štěstí, lásku, partnera, zaměstnání, jak jim všichni ubližují jak je všichni odsuzují a nemají rádi, případně jako jejich všichni chtějí okrást a zničit je. 
Všichni jsme to zažili a určitě i ve vašem okolí se takoví jedinci nacházejí a není jich zrovna poskromnu. Neposlouchejte je. Oni sami by měli pochopit, že když se nedokáží podívat pravdě do očí, druzí jim nepomohou. Zbytečně budou své raněné srdíčko vylévat někomu do náruče. Všichni máme možnost vyniknout. Zda Nabereme odvahu, nebo ne - je jen a jen na nás samotných. Stále se opakovat o svých neúspěších, nebo o tom, jací jsme nedocenění, nikam nevede. Je nejprve nutné si vstoupit do vlastního svědomí a udělat si s sebou řády, tak najdeme tu správnou cestu. Sebelítost je průkaz slaboty. Je to určitá závislost na jiných, aby si jich všimli, snaží se u druhých najít podporu, aby sami mohli fungovat. Pozor jakmile vás jednou člověk trpící sebelítostí strhne na svoji stranu, je dost těžké se z toho vymanit, jde také o jistý druh energetického upírství.

Negativní myšlenka
Svými stížnostmi, stesky, zda řečmi o sebelítosti rozsévá negativní semínka po celém okolí. U některých se to už ani nedá nazvat slůvkem semínka, ale hned kokosovými ořechy. Šíří toto negativum po celém okolí. Další lidé o jeho "kokosových ořeších" povídají a tím se negativum šíří dál a dál. Jenže zapomínají, že sice škodí celému okolí, ale nejvíce škodí sobě. Myšlenky přitahují skutky a skutky jsou výplodem našich myšlenek. Je to začarovaný kruh.
Naše vědomé myšlení nám vytváří náš život, ale zapomněli jsme, že negativní myšlení nám dokáže i dobře pokazit zdraví. Sebelítost je negativní, až chorobná myšlenka. Již před 2000 lety byl v římských Antoniových lázních nápis "Non hic curatur, qui curat" (Nenajde zde uzdravení ten, kdo si dělá starosti).

Kdo neriskuje, nevyhraje
Na základě našeho negativního myšlení si přitáhneme nemoci, úrazy nebo nehody. Každý jednou onemocní. Méně či více. Když začneme chápat, že nemoc je projevem opět jen našich nesprávných myšlenek, budeme se snažit změnit naše myšlení. Sami musíme najít cestu, jak z tohoto bludného kruhu ven. Někdo miluje přírodu a dokáže se nabalit pozitivní energií venku, mezi stromy. Někomu stačí pohybovat se mezi zvířaty, jiní rádi chodí do tělocvičny, potřebují ke své změně pohyb. Jen je třeba něco dělat. Někdy se musíme donutit udělat změnu. Pravidelnost, dochvilnost, sebeúcta, pracovitost, či jiné pozitivní vlastnosti jsou našim vůdcům a jen tím, že budeme na sobě pracovat, se dokážeme očistit od takových negativ jako je sebelítost. Představa, že každý člověk v mém okolí mě musí milovat a akceptovat, je mylná. My sami se musíme postarat o to, aby nás mělo okolí rádo a aby nás s láskou vnímalo.

Merlin (upraveno od 
https://www.moneo.sk/