KDY PŘICHÁZÍ ČAS NA ZMĚNU?

12.06.2013 08:45Přibývají mi dotazy, ale stejně tak jak vnímám reakce lidí kolem sebe, kdy je nejvyšší čas na změnu svého dosavadního života? Každý jste individuální bytostí, každý příchod změny vnímáte jinak než ostatní, ale většinou se to projevuje ve všech oblastech vašeho současného života. Přicházejí nečekané, zvratové situace v partnerských vztazích, v zaměstnání, v přátelství, ve finanční oblasti. Jsou to většinou neuspokojivé a bolestné situace, které nám nejen ukáží to co bylo dlouhodobě neřešeno a zametáno pod koberec, ale také to jakým způsobem jste žili svůj život. Nelze v danou chvíli hledat viníky ani oběti, vše si již neseme od dětství v současném životě, kdy jste neustále ochočováni a manipulováni druhými, žijete životem odměňování nebo naopak trestu a vše se toto projeví nejdříve v období dospívání a v dospělosti. U každého je čas individuální, ale čas na jeho vlastní změnu, uvnitř jeho vždy přijde. Ne každý se ale touží změnit, ne každý to v danou chvíli zvládne, ale každý tu možnost dostane. Když chceme a toužíme změnit sami sebe, aniž bychom si to uvědomovali, mnohdy nevědomě požádáme, nebo to i vyslovíme nahlas, před přáteli, partnery a naše přání se začíná plnit.
Z nenadání přichází situace, šokující, pro mnohé zdrcující jako je např. výpověď v zaměstnání, rozchod nebo odloučení partnerů, manželů, zhoršující se finanční situace, ale každá tato situace přichází jako odezva na naše přání. Kolik z vás má pocit, že jejich vztah není to co chtěli? Kolik z vás má pocit, že je jejich zaměstnání nenaplňuje? Ne ale každý je schopen si tohle přiznat, protože vaše vědomá mysl si to nechce připustit, i když vaše podvědomí to k vám vysílá již delší dobu. každá taková situace má svůj daný spouštěč, který nastartuje vše, co povede k vaší vnitřní změně, může to být vyhrocená a prudká hádka, která neskončí jen u slov, může to být situace, kdy se vám stane nehoda, nečekaná a prudká forma nemoci, úraz nebo finanční ztráta. V tomto okamžiku jste "vyzváni" k zastavení, k zastavení sebe sama, k přehodnocení toho co vlastně v životě chcete, co chcete změnit, kam vlastně chcete jít dál svou životní cestou, ne však osudovou, ta je vám dána.
Mnozí si pletou životní a osudovou cestu, ale v podstatě je to jedna a tatáž cesta, jen jinak vnímána lidmi. Tato cesta je vám dána od vašeho narození po vaši fyzickou smrt, je to cesta vaší duše, jejich karmických úkolů, zkoušek a dluhů, pokud vy svým chtěním, lpěním, požitkářstvím, osobním prospěchem odbočíte z této cestě, připravte se, že budete navráceni zpět přesně tam, kde jste z vaší cesty odbočily, stává se to tak často, dokud sám člověk nepochopí, kde dělá neustále se opakující chyby, kde žije životy druhých namísto toho svého, kde se vměšuje a přitom nemusí, kde chce pomoci a naopak nepomáhá atd.
Vždy jste za své chyby a omyly zodpovědni, boží spravedlnost funguje spolehlivě narozdíl od té, kterou praktikujeme zde na Zemi, vždy máte možnost zastavení, uvědomění si a pochopení vlastního já, svých hodnot, sami sebe, dostáváte tu možnost a je jen na vás zda ji využijete, nebo půjdete dál stejnou cestou, tak jako doposud.
Do jisté chvíle jste byli stále ti druzí, lidé s vámi manipulovali, zesměšňovali a ponižovali, několikrát jste měli možnost tohle pochopit, uvědomit si sami sebe a změnit to, pokud to ignorujete, tyto situace si neustále budete přitahovat až do jediné, té nejšokojující , která vám teprve dá možnost otevřít své srdce a pochopit sebe sama...

Např.: žena neustále po celý svůj život dostávala partnery, kteří byli buďto zadaní nebo ženatí, nebo partnery, kteří s ní zacházeli jako s kusem hadru, nepochopila podstatu toho, že prapůvod tohoto stavu má v sobě již od dětství, kdy byla stavěna do pozice té druhé, neschopné se prosadit, bylo sráženo její sebevědomí a přesně proto ji přicházejí takoví partneři. Přijde situace, která ji dá tuto možnost pochopení,odpoutání se, nalezení sebe sama, svého sebevědomí a uzavření tak rodinného modelu, v němž vyrůstala. Je však také možné že vše toto si přinesla z minulého života, neboť všechny tyto lekci si neseme z minulosti jako součást naší karmy, ona sama mohla v minulých životech jednat s druhými stejně tak, jak oni teď jednaní s ní a dostala za úkol to vyřeší, pochopit, zpracovat a uzavřít.

Toto je jeden z mnoha příkladů, jež nám nastavují situace, kdy máme přijmout sami sebe, pochopit to proč se nám děje to co se nám děje, nemanipulovat druhé k tomu, aby nás zachránili, nevměšovat se do vztahů druhých, což je dnes víc než oblíbené, ale zadívat se do vlastního nitra, nastavit si své priority v souladu s vaším srdcem i zákony Vesmíru, jednat čestně, upřímně, žít v lásce a naplnění, že život je naplněním nás samých, zvládnout své emoce, kterými do druhých nejen slovy ale i činy často napouštíme emoční jed z pocitu vlastního strachu, žít tak abychom byli upřimní a pravdivý sami k sobě, čestní a nezaujatí, abychom našli tu hlubokou podstatu v nás samých.............................

Merlin