EMOCIONÁLNÍ UPÍŘI! JSOU ÚŽASNÍ, ALE VYSAJÍ Z VÁS ENERGII

01.07.2013 08:53Světu vládnou emocionální upíři. Jsou často velmi zábavní, charismatičtí a neodolatelní. Jindy o vás jeví zájem a tváří se jako nejbližší kamarádi. Jenže ve skutečnosti to mohou být značně nebezpečné osoby, které vysávají energii z druhých a můžou znepříjemnit život. Klinický psycholog Albert J. Bernstein popisuje čtyři druhy těchto upírů. Mnozí jsou bystří, talentovaní, mají charisma a přitahují k sobě lidi, ale u druhých vysávají emocionální energii, aniž to tito ihned poznají a uvědomí si to.

Prvním typem emocionálních upírů jsou organizátoři, kteří musejí mít pořád vše pod kontrolou, jsou bezvadně oblečení a neskutečně organizovaní. Vše analyzují a nikdy se nerozhodují jednoduše, jakmile se pro něco ale rozhodnou, neexistuje varianta změny tohoto rozhodnutí. Bývají loajálními kamarády, drží slovo, ale všímají si chorobně detailů. Od druhých očekávají, že se budou chovat přesně tak, jak to odpovídá jejich perfekcionistické povaze a morálce. Když se proti tomu druzí proviní, velmi silně to pocítí. neplatí to samozřejmě jen o pracovní oblasti, ale tihle úpiři bývají nejčastěji z řad rodičů, přátel nebo kolegů.

Paranoidní upíři velmi často útočí a urážejí, nevraživost vůči druhým dokážou držet velmi dlouho a dokážou udělat skutečný povyk i z obyčejné maličkosti. Věci se jim nedějí běžně jako druhým, podle jejich názoru si na ně vždy všichni zasedají. Podezřívaví jsou téměř vůči všem a všemu, ovšem velmi chrání svou rodinu a své blízké přátele. Do očí jsou druhým schopni říct netaktně to, co by si nikdo jiný nedovolil. Mají jasná pravidla, podle nichž by měli žít všichni v jejich okolí, nejsou schopní odpouštět a zapomínat a jsou odporně upřímní. Setkáte se s nimi takřka dnes a denně na každém kroku, v autobuse, vlaku, na ulici, v metru nebo tramvaji.

Party upíři vypijí nejvíc, jsou na večírku první a odcházejí poslední, jsou impulzivní, mají pořád štěstí a klidně budou lhát, když dosáhnou svého. Mají velké kouzlo, jsou skvělí společníci, jsou zábavní, říkají přesně to, co si druzí myslí, dodávají druhým pocit, že jsou výjimeční a mají auru skvělého kamaráda. Koho si zvolí jako parťáka k zábavě, učiní z něj boha. Jenže to platí jen ve chvíli, kdy se baví, jakmile zábava skončí a naskytne se lepší, stává se kamarád vzduchem.

Egoističtí upíři znají jen já, já a zase já. Jsou to bezpochyby velmi úspěšní lidé a rozhodně nelitují obětovat cokoli, aby to každý věděl. Do minuty po setkání s nimi všichni vědí, jak úspěšní jsou a čeho všeho dosáhli. Ti správní lidé jsou pro ně velmi důležití. Dojem a charisma jim nechybějí, proto jsou také úspěšní. Velká část světově proslulých patří k egoistickým upírům. Zdálky obdivuhodní lidé jsou v osobním kontaktu velmi bezohlední. Ostatní je zajímají tehdy, když jim masírují ego, vypadají díky nim skvěle či z nich mají prospěch. I tady platí, že to nemusí být zákonitě jen manažeři, ředitelé, úspěšní boháči, ale také nejčastěji kamarádky, kamarádi a z řad těch nejlepších.

Merlin (upraveno od autor: Kristýna Vágnerová)