10 ČINŮ, KTERÉ VÁM VŽDY PŘINESOU ŠTĚSTÍ

02.07.2013 13:31Je důležité udělat někoho šťastným a je důležité začít se sebou samým. Štěstí není věc, kterou si můžete dovolit odložit na později, když na to budete mít více času. Je to něco, co musíte aktivně vyhledávat každý den.

Počínaje dneškem ....

Oceňte, co máte. 
Pokud bychom počítali naše štěstí, namísto našich peněz, byli bychom všichni mnohem bohatší. Štěstí je s vámi, pokud ho u sebe chcete mít. Pouze si musíte uvědomit, že je pečlivě zabalené a schované v každém momentu vašeho života. Pokud se nikdy nezastavíte, abyste si to uvědomili, tak vám vaše štěstí může ujít.

Soustřeďte se na věci, na kterých skutečně záleží. 
Ten jednoduchý fakt, že jste naživu a že žijete na této planetě, je skutečný zázrak a proto byste neměli trávit svůj čas zbytečnými nebo negativními věcmi. Každá chvíle, kterou jste dostali, je dar, tak se přestaňte soustředit na špatné věci a použijte svůj čas na věci, na kterých skutečně záleží.

Definujte si svůj vlastní smysl života a jděte za ním. - Co je smyslem života? Cokoliv chcete, aby to bylo. Nebojte se selhat, bojte se průměrnosti, která vzniká z nedostatku úsilí a odhodlání. Tam venku je tak mnoho lidí, kteří vám řeknou, že se něco NELZE nebo že něco nemůžete. Co musíte udělat vy, je otočit se a říct jim "Ne? Tak se dívejte! "

Přijměte životní výzvy. 
Možná si myslíte, že pokud si vyberete v životě delší cestu, tak je to ztráta času a energie, ale také to můžete vidět jako příležitost naučit se více o tom, kdo jste a kam se vlastně chcete dostat. Chození po nevyšlapanou cestě může být obtížné a matoucí, ale provokuje to vašeho kreativního ducha, abyste objevili nové způsoby, jak být lepší a lepší. A na konci jsou to většinou ty těžké situace, na které budete vzpomínat. Tak vydržte. Z těžkých výzev vyjdete silnější a chytřejší.

Najděte si rovnováhu, která vám dovolí být tím, kým skutečně jste. Vaše nejhorší bitva bude mezi tím, co víte a tím, co cítíte. Jedno z nejtěžších rozhodnutí, které budete muset udělat, je rozhodnout se, kdy zůstat, snažit se a pracovat tvrději a kdy se pouze klidně sbalit a pohnout se dál. Někdy musíte vystoupit z osoby, kterou jste teď a vzpomenout si na osobu, kterou jste se vždy chtěli stát, osobu, která je schopna bytí a osobu, kterou i máte skutečně být.

Milujte své tělo tak silně, abyste se o něj starali. - Jste nádherní, ale pamatujte si, že ne každý to vidí. Nikdy se nestyďte za to, jak jste se narodili. Můžete se to snažit změnit, ale vždy budete v jednom těle, takže je lepší pokud se o něj dobře postarat a naučit se s ním vycházet.

Omezte čas s negativními lidmi. 
Nemůžete dělat pozitivní rozhodnutí do konce života, pokud nežijete v prostředí, kde je velmi lehké, přirozené a potěšující tato rozhodnutí dělat. Chraňte si vaši duši od kontaminace a omezte čas, který trávíte s negativními lidmi.

Chovejte se k druhým tak, jak byste chtěli, aby se oni chovali k vám. - Všímejte si váš postoj a vaše jednání. Možná jste nyní na vrcholu světa a cítíte se nedotknutelní. Možná máte k dispozici všechny potřebné nástroje a můžete si říct, co chcete. Ale pamatujte si, že život je kruh - co do toho kruhu vložíte, to se vám nakonec vrátí.

Buďte skvělým příkladem. 
Pokud chcete inspirovat druhých, tak nejprve musíte začít žít jako ten nejlepší příklad pro ostatní. Nikdy nejste příliš staří na to, abyste si určili nový cíl nebo snili nový sen. Věřte v to, co chcete dosáhnout tak silně, že není jiná možnost, jen aby se to stalo realitou. A nikdy se nesrovnávejte s ostatními, zůstaňte soustředění na vaši vlastní cestu a nechávejte za sebou významné stopy.

Akceptujte to, co je a žijte pro příležitosti, které čekají před vámi. 
Nikdy Nemarněte svůj čas přemýšlením o tom, co mohlo být. Začněte přemýšlet o tom, co stále může být a věřte tomu, že jakkoli to bude, nakonec se před vámi i tak objeví další a lepší příležitosti, než jste měli předtím.

Merlin (od: Bernard Koprna)